pondělí 20. června 2016

Semifinále: Po boji jdou do finále dva vítězové skupin

Nechybělo mnoho a ve finále mohl být tým až ze třetího místa ve skupině. Nakonec se však žádné velké překvapení nekoná a poslední zápas o pohár si zahrají dva z vítězů základní skupiny, konkrétně Fc Bolgatanga B a EkvaTeam.
Semifinále 1: Fc Bolgatanga B - TJ Tatran Přimda 2:1 po penaltách
Ač favorizovaný Fc Bolgatanga B již od 11minuty vedl, TJ Tatran Přimda stihl ještě v prvním poločase vyrovnat a stav 1:1 vydržel až konce prodloužení a o postupu do finále rohhodovaly pokutové kopy. V nich vinikaly zejména brankáři, když z 10střel do sítě prošly pouze 3. Dvě z nich patřily Fc Bolgatanga B a tak postupujísí radost byla nakonec na straně domácích.
Semifinále 1: Ginnos Gunnerz - EkvaTeam 0:2
EkvaTeam předčil svého soka ve všech statistických ukazatelích. Dominanci hostujícího týmu potvrdil dvěma góly v poslední půhodině zápasu Gregorio Chala a tak rozhodl o postupu svého týmu do finále.
Tým EkvaTeam byl pro mnohé velkým favoritem již před turnajem. svědčí o tom tři hlavní tipy v předturnajové tipovačce. Fc Bolgatanga B se v tipech objevil pouze jednou a to na třetím místě a to shodou okolností právě od manažera EkvaTeam. Pokud tedy získá pohár EkvaTeam, tipovačku vyhrají Sumci a pokud Fc Bolgatanga B, tipovačku vyhraje EkvaTeam.