středa 29. června 2016

Rozhovor s vítězem 9.ročníku


Tým EkvaTeam manažera MavenoCZ se do devátého ročníku přihlásil s jasným cílem - vyhrát pohár. Svůj cíl i přes dvě porážky splnil a PKweb.eu Cup je tak pátá trofej z této sezóny, která přibyla do týmové síně slávy. Jak vnímal manažer průběh turnaje se dozvíte z následujícího rozhovoru.

V první řadě velká gratulace k vítězství a to stylem přišel-viděl-zvítězil. S jakou vizí jsi se do turnaje přihlašoval, očekával jsi vítězství?
Vítězství jsem očekával, proto jsem se také přihlašoval :) Ale známe pana Randoma, který rád mívá poslední slovo.

Už po uzavření přihlášek jsi budil respekt soupeřů, když v porovnání koeficientu měl Ekvateam náskok více než 200 bodů. Je svazující být takhle výrazným favoritem od začátku?
Koeficient je jen znamení úspěchů v předcházejících sezónách, ne automaticky i v té právě probíhající. Nijak mě to nesvazovalo.

Pojďme se ohlédnout za základní skupinou. Překvapilo Tě v ní něco? 
Překvapení tam myslím nebylo žádné. Možná to, že se Přimda tak nadřela na postup.

Zmínil jsi tým TJ Tatran Přimda, který Tě jako jediný dokázal ve skupině porazit. Čím byla ta prohra způsobená?
Nechtěl jsem plýtvat EC a hrál jsem "jen" na normální nasazení. Zápas byl vyrovnaný, já jsem holt ty střely nedokázal namířit směrem na branku. Ale s Tatranem jsem hrál i ve finále jiného turnaje a je to tým, který má perspektivu.

Ta prohra nakonec rozhodla o tom, že nebudeš nasazen z prvního místa pro play off. V předkole jsi se utkal až o třetí místo a utkání prohrál. Byla výchozí pozice pro play off z tvého pohledu důležitá?
Výchozí pozice pro čtvrtfinále mě nijak netrápila. Věděl jsem, že budu hrát doma a proti slabšímu týmu.

Ve čtvrtfinále tě čekal tým DUSSELDORFER 1895, který jsi "smetl" z turnaje rozdílem 6:0. Jak jsi k zápasu přistupoval? 
Ten drtivý výsledek byl způsoben, že v utkáních, kde se hraje o vše už neriskuji, takže nasazení na "klíčák".

V semifinále na tebe vyšel Ginnos Gunnerz - tedy tým, který tě před dvěmi týdny v turnaji porazil a byl tedy výše nasazel a měl právo hrát na domácí půdě. Cítil jsi se jako favorit i přes horší nasazení?
Tady jsem si poprvé vyčítal, že jsem to první utkání proti Ginnosákům odfláknul a hrál bez většího nasazení. Nakonec to ale na jeho hřišti bylo s maximálním nasazením mnohem jednodušší než jsem čekal.

Nakonec jsi postoupil do finále, kde tě čekal tým Fc Bolgatanga B. Jak ses připravil na soupeře, který během turnaje na rozdíl od Ekvateamu neztratil jediný bod?
Na předchozí výsledky moc nekoukám. Sleduji vždycky aktuální sestavu v posledních zápasech, EC a sehranost hráčů. Strach jsem neměl ze soupeře, spíš ze situace - poslední zápas v sezóně, finále turnaje.

Která fáze turnaje byla nejtěžší?
Dle výsledků a průběhu zápasů asi žádná :). Ale zklamáním by pro mě bylo nedostat se mezi poslední čtyři.

Jen za letošní sezónu jsi posbíral 5 pohárů. Který z nich má pro tebe největší hodnotu? A jak by si vedl PKweb.eu Cup v žebříčku důležitosti?
Těžko srovnávat. Vyhrál jsem tři turnaje, kde jsem vždy patřil k favoritům, takže bylo skoro povinností některý z nich vyhrát, že to vyšlo ve všech je super, ale už se to asi nepodaří zopakovat. Titul v lize a NP už je klasika :)

Jak hodnotíš turnaj a co bys nejradši změnil?
Organizace turnaje perfektní, plánování zápasů, aktualizace stránek super. Je mi líto, že se přes léto nebude hrát, ale chápu to.

PKweb.eu Cup bude mít jednosezónní pauzu a další ročník by tak měl být v 45sezóně. Uvažujel předběžně o další účasti?
Pokusit se obhájit titul je povinností.

To byl byl Ekvateam prvním týmem, kterému by se obhajoba povedla :o) Jak dlouho už figuruješ na brejku a jak jsi se k němu dostal?
No už je to tři roky. Brejk mi ukázal kamarád, přemluvil mě k zaregistrování v Ekvádoru a pak se zrušil, já zůstal :)

Žádné komentáře:

Okomentovat