středa 23. března 2016

Semifinále: Postupují favorité

Těžko říci, koho považovat v semifinále za favority. Zda týmy, které dokázaly vyhrát celý turnaj či týmy, které jsou aktuálně výše v celkové tabulce. S výhodou domácího prostředí a tedy jako papírový favorité semifinálových bojů vstupovaly na trávník týmy ze špičky celkové tabulky.
Francouzké derby Valenciennes FC s FC St. Tropez již od druhé minuty vedl domácí FC. ač jednogólové vedení dokázaly FC St. Tropez dvakrát vyrovnat, na třetí gĺ z osmdesáté minuty již odpovědět nedokázaly.
Třetí účastník semifinále, FC Sázavan United, je taktéž týmmem působící ve francouzké lize. Jediným týmem mimo francii tak byl ruský CSKA MOSKVA. Bohužel pro CSKA nedokázali střelci ohrozit ani jedinou střelou francouzkou bránu a po výhře 2:0 tak do ryze francouzkého finále postupuje FC Sázavan United.
Před finále se hodí odkrýt také možné vítěze tipovačí soutěže. Zatímco název Valenciennes FC se na tiketech objevoval poměrně často, FC Sázavan United byl uveden pouze jednou. Zjednodušeně to znamená, že pokud vyhraje Valenciennes FC, vítězem tipovačky bude FC Sumci, pokud FC Sázavan United - vítězem bude opět francouzký FC St. Tropez.