pondělí 15. února 2016

Nový pohár? PKweb.eu Cup změní termín!


Pravděpodobně jste zaznamenali, že brejk.cz zavádí nový mezinárodní pohár. Tato novinka má pro nás zásadní vliv, protože hracím dnem bude úterý. Již v minulosti jsme jsme měli trochu problémy s týmy, kteří nakonec postoupily do mezinárodního poháru a z PKweb.eu Cupu se nakonec na poslední chvíli odhlásily. Vzhledem k dalšímu poháru a zapojení více týmů (dokonce i z druhých lig), se musíme uchýlit k určité změně. V úvahu připadalo větší omezení týmů, ale jelikož bychom raději šli opačnou cestou a turnaj otevřeli pro všechny, pokusíme se změnit hrací den.
Bohužel časová vytíženost nám nedovolí rozšířit počet účastníků ani počet zápasů. Rádi bychom tedy nadále zachovali jeden hrací den v týdnu se stejným systémem a ten vzhledem k programu brejku, bude muset připadnout na víkend. Jsme si vědomi, že způsobíme komplikace dost týmům, když rozplánujeme turnaj na jeden den z víkendu, ale jiná možnost nás momentálně bohužel nenapadá. Je možné, že se podobnou cestou vydají i další organizátoři a turnajů s jedním hracím dnem o víkendu bude více. Jeden turnaj by se mohl hrát pouze soboty, jiný třeba pouze neděle.
S vědomím problému s naplnění se pokusím jít touto cestou a příští ročník pravděpodobně vypíšeme s hracím dnem v sobotu či nedělí. Pokud se turnaj nezaplní, nic vážného se nestane a následující ročník, po "usednutí" nového mezinárodního turnaje, se pokusíme najít kdyžtak novou cestu.
Pokud máte jiný nápad na vyřešení situace, budeme rádi, když se o něj podělíte v komentářích.

2 komentáře:

 1. FC Bayern 198216. února 2016 7:51

  já myslím že víkend bude v pohodě :-) jsme rád že se to takto upraví, protože je možnost turnaj budou hrát i týmy z prvních lig co jsou v jakémkoliv poháru, takže i ty top týmy. Za mě palec nahoru :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uvidíme. O přesunu jsem uvažoval už dříve. Vzhledem k zaběhnuté tradici, že víkendové turnaje jsou s hracími SO+NE jsem se do toho nehrnul. Teď už ale jinou možnost nevidím. Třeba se ta tradice změní a turnajů s jedním hracím víkendovým dnem bude více.

   Vymazat