středa 6. ledna 2016

Takové bylo finále


Dopředu bylo jasné, že toto finále přepíše v některém směru historii turnaje. Ještě dosud nikdy nevyhrál tým, který byl podle koeficientu nasazen na prvním místě a současně ještě žádný tým nevyhrál turnaj dvakrát. První bod mohl změnit tým CSKA MOSKVA, který jako nováček turnaje byl nasazen jako hlavní favorit, druhý bod reprezentoval FC St. Tropez, jakožto obhájce loňského ročníku.
První poločas finále přinesl pouze po jedné žluté kartě na obou stranách a několik neúspěšných střeleckých pokusů. Góly padly až v druhé polovině a to až v v samotném konci utkání. Ač bylo St. Tropez střelecky aktivnější, nedokázali se útočníci prosadit gólově. Naopak celou Moskvu rozjásal úspěšnou střelou v 76. minutě Lezsek Kucharski a v 83. minutě potvrdil výhru Lev Vakhnin.
Moskva se tak zapsala mezi sedm různých vítězů sedmi ročníků turnaje. Zajímavostí je, že oba finalisté a tedy držitelé poháru jsou přihlášeni i do dalšího ročníku. Zapíše se některý z nich do historie druhým truimfem, nebo přinese 8.ročník opět nového vítěze? - Na tuto otázku budeme hledat řešení celou následující sezónu.

2 komentáře:

 1. FC St. Tropez6. ledna 2016 9:20

  K tomu není co dodat. Střelecké štěstí, které jsem měl v předchozích 2 zápasech, mi odešlo. Gratulace CSKA k vítěztví. Vypadá to, že budu příští ročník útočit na zisk pohárku jako poslední nasazený. Tak třeba přepíšu dějiny. :-)Jinak opět parádní turnaj. Díky pořadateli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rádo se stalo, děkuji za účast.
   Ani letos jsi podle koeficintu k favoritům úplně nepatřil, byl jsi třetí od konce :o) To není vypovídající, hlavní je to úsilí elektronech na zelených deskách

   Vymazat