pátek 16. října 2015

Rozhovor s vítězem 6.ročníku


Šestý ročník, šestý vítěz. Tentokráte si pohár předvedeným výkonem zasloužil tradiční účastník z Francie - tým FC St. Tropez. Jaký byl turnaj z pohledu manažera týmy si můžete přečíst v našem tradičním rozhovoru s vítězem.

V první řadě velká gratulace k vítězství. Čtenářům připomenu, že jsi již od 3.ročníku tradiční účastník turnaje a právě skončený ročník tak byl pro tebe již čtrtou účastí. Co tě vede k opakovaným přihláškám?
Díky a slovy mistra Gotta musím říct, že jsem to vážně nečekal. A přihlášky? Nerad měním zaběhnuté věci a turnaj jako takový se mi líbí.

Tvoje první účast v turnaji skončila ve čtvrtfinále a následné dva ročníky bylo konečnou stanicí semifinále. Byl pro tento ročník jednoznačný cíl prolomit brány finále?
Popravdě řečeno, když jsem viděl přihlášky do turnaje a potom rozlosování skupin, tak jsem si říkal, že budu rád, když postoupím ze skupiny. Cíl si nevytyčuju, hraji zápas od zápasu a snažím se dostat co nejdál.

V základní skupině jsi neprohrál a ztratil pouze dva body za remízu. Jaké byly skupinové zápasy z tvého pohledu?
Podle mého názoru byla skupina D skupinou smrti. Zápasy byly dosti vyrovnané (jenom jeden zápas skončil divočejším výsledkem) a i proto jsem rád, že jsem ze skupiny vyšel jako vítěz. Jenom mě trochu překvapily výsledky druhého francouzkého účastníka skupiny La Puerta Roi de singes, kterého jsem osobně tipoval na jednoho z adeptů na vítězství v turnaji.

Skupinu jsi vyhrál a měl jistotu čtvrtfinále. Novinkou tohoto ročníku byl zápas o umístění v celkové tabulce s dalším vítězem skupiny. Jak se na tento systém díváš? Měl zápas nějaký smysl a s jakým nasazením jsi do něj šel?
Systém se mi líbí. Alespoň se více týmů zapojí do play off. A zápas o umístění? Oťukání případného soupeře, zvýšení sehranosti a je lepší hrát turnajový zápas než přátelák. Takže do tohoto zápasu jsem s nějak velkým úsilím nešel, zase jsem nemohl odkrýt všechny karty. :-)

Ve čtvrtfinále tě čekal Fc Bolgatanga B - tedy tým se kterým si se potkal už ve skupině a tedy tým, který tě obral o zmíněné dva body. Měl jsi ze soupeře respekt?
To trochu souvisí s předešlou otázkou. Kdybych prohrál, tak se tomuto týmu vyhnu. Respekt jsem měl velký, protože jsem se s týmem Fc Bolgatanga B potkal i v turnaji Sicilia Cup. A cca 14 dní před tímto zápasem jsem s ním doma prohrál 0:3.

Po dvou předchozích vyřazení v semifinále tě čekal třetí pokus a protivníkem byl FC Bayern 1982, což je tradiční účastník turnaje a navíc tým, který tě v loňském semifinále vyřadil.
Semifinále už bylo buď a nebo. S FC Bayern 1982 jsme odehráli vyrovnané zápasy. V loni jsem měl trochu smůly a hlavně mi vyhořeli střelci. Tentokrát se to naštěstí obrátilo. Ale jak už jsem psal v komentáři. Pokud ne já, tak vítězství v turnaji bych přál právě FC Bayern 1982. Za ty finálové a semifinálové účasti by si to opravdu už zasloužil.

Soupeřem ve finále byl DETROIT R.WINGS. DETROIT se turnaje účastnil již loni, ale nepovedlo se mu postoupit ze skupiny. V tomto ročníku se však prezentoval v zcela jiném světle. Jak jsi do finále nastoupil?
Samozřejmě naplno, když už jsem se dostal do finále, tak jsem ho chtěl vyhrát. Je pravda, že po vyhraném semifinále jsem tomu vše podřizoval. Hlavně jsem v lize šetřil opory. Trochu jsem sázel na to, že hráči Detroitu měli nižší EC.

Která fáze turnaje byla nejtěžší?
Jednoznačně play off. Jeden špatný zápas a končíš.

Na jakém pomyslném místě úspěchů tvého týmu na brejku je triumf v turnaji?
Já těch pohárů v síni slávy zase tolik nemám, takže zatím asi nejvýš. Z dlouhodobého hlediska beru za úspěch i to, že jsem ve Francii postoupil do 1. ligy a vypadá to, že se i udržím.

Jak hodnotíš turnaj a co bys nejradši změnil?
Turnaj se mi líbí. Jak systém, tak i aktualizace výsledků, komentáře. Díky ti za to. Jediná změna co mě napadá je, že bych asi zvedl startovné např. o 100 tis. a odměnil i poražené semifinalisty.

Těší mě, že figuruješ mezi přihlášenými i pro 7.ročník. Je ještě motivace, když už jsi získal pohár? Na druhou stranu, dosud není tým, který by vyhrál podruhé..
Je pravda, že jsem se rozhodoval mezi tvým turnajem a jako správný francouzský patriot mezi Francie cupem. Ale vzhledem k výše uvedeným skutečnostem, kvalitě a různorodosti soupeřů jsem se rozhodl pro Pkweb.eu cup. A taky chci být u toho, až FC Bayern 1982 vyhraje turnaj. :-) A motivace je vždycky. Kdo by nechtěl vyhrát takto kvalitně obsazený turnaj a získat pohár? I když tento ročník poznamenalo několik změn a odstoupení.

Jak dlouho už figuruješ na brejku a jak jsi se k němu dostal?
Brejk hraji cca 2,5 roku a přivedl mě k němu kolega z práce. Tímto zdravím božského Diega do CA Boca Juniors.

1 komentář:

  1. super rozhovor :-) tým FC Bayern 1982 budou jednou vyhlášeni jako smolaři turnaje, kolik účastí a ani jedna výhra :-)

    OdpovědětVymazat