pátek 24. července 2015

7.ročník: co změnit?

Vzhledem k zájmu o turnaj, jeho stoupající prestiži i tradici, opět uvažujeme nad dalším - již 7.ročníkem. A jako tradičně - prvník krokem příprav je vylsechnutí si hlasu hráčů, protože hlavně pro Vás je turnaje určen. Máte nápad na jeho vylepšení, jiné stanovení podmínek, změnu systému či podobně? Zde máte možnost se vyjádřit v komentářích.

Aktuální problém:
6.ročník utrpěl díky vlně odhlášení týmů, které postoupily do pohárů. Odhlášení byla na poslední chvíli a najít náhradníky a upravit plánování bylo obtížné či nemožné. Aby se takovéto komplikace neopakovaly i v 7.ročníku, rádi bychom tomu předešli již v pravidlech. Napadá Vás způsob? Nás prvoplánově napadají takováto řešení:

 • zákaz týmů 1.lig (to by byla škoda)
 • pouhé apelování v pravidlech ať se nepřihlašují týmy s pohárovými ambicemi (asi nic nevyřeší)
 • odhlášení po rozplánování turnaje penalizovat pokutou ve výši startovného a startovné zároveň zvýšit. Odhlášený tým by tak tratil přes 1 milion. (těžko říci, zda by to mělo efekt)
 • přesun hracího dne na sobotu (poslední možnost, jelikož bude pouze jeden hrací den a týmy by tak přišly o jiné SO/NE turnaje)
 • jiný nápad.. (napište ho v komentářích - díky moc)
1 komentář:

 1. no zakázat týmy s prvních lig by to vyřešilo, ale není to úplně ideální bohužel.
  přesun na sobotu, pak zas některé týmy co hrají so/ne turnaj se rozhodnou podle mě spíš pro tyto turnaje. Pokuty to nevyřeší, většina špičkových týmů pokutu v klidu zaplatí a nic se nezmění.
  Jediný co mi napadá je omezit registraci pro první ligu že by se mohly hlásit týmy jen od 10 místa a níž, šance že týmy na těchto pozicích budou hrát poháry je daleko nižší bohužel nic lepšího mi moc nenapadá. Pak jedině změnit systém turnaje, hrát to třeba jenom na dvě skupiny po osmi týmech a hrát to so/ne teda jestli by to systémově vycházelo.

  OdpovědětVymazat