čtvrtek 5. února 2015

Rozhovor s vítězem 3.ročníku


Už je to taková tradice. Vždy po skončení ročníku jsme přinesli rozhovor s vítězným finalistou. I aktuální držitel poháru - manažer týmu Pchjongjang Vysoká nad Labem - byl ochotný nám na několik otázek odpovědět.

V první řadě velká gratulace k vítězství. Do jaké míry jsi jsi své vítězství očekával a jak jsi si v turnaji věřil? V 2.ročníku jsi skončil až v semifinále, na druhou stranu podle koeficientujsi byl nasazen do losování až z 12.místa.
Díky moc!!! V letošním ročníku jsem se chtěl především dostat opět ze základní skupiny, což se podařilo. Ale moje skupina byla nesmírně vyrovnaná, nakonec jsem postoupil z 1.místa, ale další 2 týmy skončily jen o bod za mnou...
Ve vyřazovací části už je to především o štěstí, na koho napřiklad narazíte apod.. Je vidět, že koeficient nerozhoduje :)

S jakým záměrem jsi se přihlásil do turnaje a do jaké míry se ti splnil?
Nabudil mě především minulý ročník, takže nebylo nad čím váhat a snaha byla pokusit se zopakovat nebo vylepšit výsledek z loňského roku, kde jsem vypadl v semifinále a to ač jsem byl lepší. Těžce jsem prohru nesl :). Záměr se mi splnil vrchovatě, když jsem ho letos vyhrál :))

Zatímco v 2.ročníku jsi základní skupinu zvládl bez ztráty bodu se skórem 24:2, nyní jsi ve skupině ztratil celých 6 bodů. Nebál ses, že semifinále nezopakuješ?
Tak samozřejmě jsem se obával, skupina byla nesmírně vyrovnaná a dost jsem si zavařil prohrami u četníku ze St. Tropez a v Liberci.

Obě prohry v základní skupině byly venkovních hřištích. Čím to, že se venku nedařilo? A bylo pro tebe důležité odehrát v play off co nejvíce zápasů doma?
To kdybych věděl, tak oba zápasy vyhraju :) Možná jsem nasadil nízkou důležitost zápasu, dodnes nevím, ale nejsem přece kapela, abych furt vyhrával :)
Je vždycky samozřejmě lepší začínat playoff doma, ale tentokrát jsem útočil na titul především ze soupeřových hřišť, výjimkou bylo pouze osmifinále, kde jsem hrál doma. Loni jsem hrál playoff pořád doma, a vypadl s Bayernem v semifinále. Takže k té otázce, je to tak 50-50 :)

Nakonec jsi byl v celkové tabulce "až" na 6.místě, což znamenalo těžšího soupeře pro první kolo a pro následné kola velkou pravděpodobnost na odehrání zápasů na venkovních hřištích. Jak moc sis na play off věřil, vzhledem k předchozím nezdarům ve venkovních zápasech?
Tak snažil jsem se soustředit na každý další zápas, jít krůček po krůčku. Sledoval jsem dost podrobně ostatní soupeře, jakým rozestavením se prezentují apod.. Ono je to dost i o štěstí, znáte přece Brejk a jeho randomy, kterými si prošel každý :)
A venku už jsem neztratil žádný zápas a turnaj vyhrál.

V prvním kole Tě čekal již tradiční účastník vyřazovacích bojů - tým Electric. podle nasazení jsi byl favoritem, připadal sis skutečně tak?
Nevím jestli připadal, ale po výhře 3:0 jsem postoupil dál, a to bylo pro mě rozhodující :).

Ve čtvrtfinále jsi narazil na FC Bayern 1982 - tedy tým, který Tě vyřadil v předchozím ročníku. Navíc výhodu domácího prostředí měl soupeř. Vsadil by sis před zápasem na postup?
Tak v tomto zápase jsem měl Bayernu co vracet, za to mé předchozí vyřazení. Ukázalo se, že domácí prostředí nehrálo znovu roli a zvítězil opět hostující tým - tentokrát já 3:1.
Měl jsem z tohoto střetnutí neskutečný bobky, protože si myslím, že by tento tým celý turnaj buď vyhrál nebo by došel znovu minimálně do finále. Má neskutečně talentovaného Feina, kterého by jsme rádi uvítali v našem týmu, ale asi nebude na prodej :D

Pikantní zápasy play off posléze vyvrcholily v semifinále, kdy jsi narazil na tým FC Pilka Nozna Slatina. Tedy nejen obhájce titulu z 2.ročníku a favorita 3.ročníku, ale i na osobu velmi blízkou na pozici manažera (přítelkyně). Jak jste zápas prožívali doma?
No tak tento zápas jsem oba prožívali neskutečně. Sledovali jsme ho společně na velké obrazovce a oba fandili. Jen mě mrzí, že jsme se potkali už v semifinále, že to nebylo o kolo dál, to by byl ještě větší náboj :) Byl jsem vůbec prvním týmem, který Pilce Nozne sebral za 2 ročníky body. Měl jsem ohromnou radost, že jsem šel dál, přítelkyně to dodnes pořádně nezkousla a odmítá mě vařit obědy a prát prádlo :) - doufám, že nebude číst tento rozhovor.

Ve finále tě čekal Real Lisabon de Ostravar C.F. S jakou vizí jsi do posledního šel?
Nikdo nechce prohrát ve finále. Z Hansika jsem měl strach. Je to prvoligista, zkušenej manažér a dost slušnej materiál měl k dispozici, sice starší hráče, ale vůbec ne špatné. Nakonec pomohly moje nákupy v obraně před finálovým utkáním a duo Caldwell a Marquart vymazalo celý útok soupeře a střelec Appleby finále dvěma góly rozhodl. Výhra 2:0 a titul byl náš a šlo se slavit a slaví se ještě teď.

Která fáze turnaje byla nejtěžší?
Jednoznačně to bylo semifinále a utkání s moji přítelkyní. Hlavně po psychické stránce (MILUJU TĚ MARTINKO)

Na jakém pomyslném místě úspěchů tvého týmu na brejku je triumf v turnaji?
Asi jak myslím napsala moje přítelkyně, hodnotím ho úplně nejvýš. Letos jsem ho upřednostnil i na úkor 2.ligy, ze které bych myslím postoupil výš, ale šetřil jsem energii hráčů do tohoto turnaje.

Jak hodnotíš turnaj a co bys nejradši změnil?
Hodnotím ho jen a jen pozitivně, zvlášť když jsem ho vyhrál (ať žije skromnost :D) Nevím, co bych měnil, možná jen pravidla o kapacitě stadionu, dal bych třeba 25tisíc minimálně.

Všiml jsem si, že pro další ročník již mezi přihlášenými nefiguruješ (ani přítelkyně). Je to tím, že vítězstvími jste dosáhli v turnaji maxima a je potřeba změnit turnaj?
Tak spíš to bylo dané tím, že jsme oba zaspali dobu a už v tu dobu bylo přihlášených 16 týmů, ale sledujeme přihlášky do 4.ročníku denně, a pokud to bude možné, oba se na poslední chvíli zaregistrujeme znovu a doplníme účast na 32 týmů. O jiném turnaji neuvažujeme ani náhodou.

Jak dlouho už figuruješ na brejku a jak jsi se k němu dostal?
Na brejku už jsem něco málo přes dva roky v Ruském týmu, v Koreji rok a měsíc, tudíž je super, že mě přibude do síně slávy pohárek za vítěze, tedy aspoň doufám :) K Brejku mě dostala parta kamarádů.

A nakonec Tě poprosím, zda nám povíš něco o sobě.
Jsem Pavel, je mi 35 let a bydlíme s přítelkyní v Hradci Králové. Mezi mé největší záliby patří BREJK, fotbal (hrál jsem ho i aktivně), hokej a válení se u moře. Jinak mám ze sportovců rád Messiho, Jágra a Rafu Nadala.

Žádné komentáře:

Okomentovat