neděle 3. srpna 2014

Takové bylo finále

První historický ročník turnaje PKweb.eu Cup skončil tuto sobotu večerním zápasem. Posledním zápasem bylo finále mezi týmy FC Everton a FC Porto. Ač podle předpokladů byl očekáván vyrovnaný zápas, realita byla jiná. Everton na soupeře vlétl tak mohutně, že již ve 12-té minutě vedl 3:0 a mohl se pomalu těšit na pohár. Snahy Porta v začátku druhého poločasu uzemnil nejlepší hráč finále ( David Garner) čtvrtým gólem a ani nejoptimistější fanoušci Porta už nevěřili v obrat. Porto zápas nezvládlo a jediné dvě střely vyslané z jejich kopaček, neletěly ani na branku. Prvním vítězem poháru se tak stal zaslouženě tým FC Everton.