středa 6. srpna 2014

Rozhovor s vítězem 1.ročníku


Historicky prvním vítězem PKweb.eu cup se stal nizozemský tým FC Everton. poprosili jsme manažera týmu (Matthew Gappy) o krátký rozhovor o turnaji a jeho pohledu na jednotlivé fáze.

V první řadě velká gratulace k vítězství. Do jaké míry jsi jsi své vítězství očekával, jak sis v turnaji věřil?
děkuji za gratulaci. Jsem velice spokojený s tím jak turnaj dopadl. Sice jsem nějak veřejně neprohlašoval nic velkého, ale už od začátku byly mé ambice jen ty nejvyšší a proto jsem nebral nic jiného než vítězství.

S jakým jakým záměr jsi se přihlásil do turnaje a do jaké míry se ti splnil?
Do turnaje jsem se přihlásil z důvodu zisku poháru a jelikož ho teď mám tak jsem svůj úkol splnil na výbornou.

Základní skupinu jsi zvládl relativně v klidu a až po 4 zápasech měl jistotu postupu. 
Nechci říct že byla základní skupina lehká, ale podle kádru jsem neměl nepostoupit, proto jsem po 4 kole už zápasy nehrál na plno a jen si hlídal 1 příčku.

V prvník kole jsi narazil na FC Northwest. Domácí zápas skončil remízou a venkovní odveta najednou byla zcela ve tvé režii.
Na první vyřazovací zápas jsme úplně zapomněl a nastoupil s B-týmem s taktikou "vypustit". Nakonec jsem byl velice rád, že se mi to nevymstilo. Do odvety jsem už připravený byl a zvládl jsem ten zápas bez problému.

Ve čtvrtfinále s Indestr. Rebels FDK se to opakovalo velmi podobně. Domácí zápas trápení, venku suverénní výhra.
Ve čtvrtfinále proti Rebels FDK jsem do prvního zápasu postavil širší kádr a uhráli jsme slušný výsledek do odvety. V té jsem nenechal nic náhodě a postavil to nejsilnější co mám.

V semifinále tě čekal favorit turnaje La Puerta Roi - alespoň podle předturnajových předpokladů.
Semifinále proti La Puerta Roi byla první těžká a ostrá zkouška, což byl po pravdě první dvojzápas, ve kterém jsem hrál 100% na plno oba zápasy a zaslouženě postoupil.
První zápas byl až nečekaně jednostranný a po pravdě jsem nevěřil svým očím :) To samé ale můžu říct i o prvních 5 minutách odvety kdy jsem si myslel že se mi to snad jenom zdá. Nakonec ale všechno dopadlo dobře a já se mohl těšit na finále.

A nakonec finále, tým FC Porto a tvá suverénní dominance a jasná výhra 5:0.
Proti Portu všechno vypadalo podle statistik na vyrovnané utkání, ale já věděl že bych měl zvítězit. Už po pár minutách jsem věděl, že si pohár odvezeme do Holandska a naše malé městečko bude mít důvod slavit. :)

Která fáze turnaje byla nejtěžší?
Když si shrnu celý turnaj, tak nejtěžší období bylo asi prvních 10 minut odvety v semifinále kdy jsem si chvíli myslel že ještě výborně rozjeté semifinále ztratím. Nakonec ale se tak nestalo :)

Na jakém pomyslném místě úspěchů tvého týmu na brejku je triumf v turnaji?
Jsem na brejku po dlouhé době krátce takže zatím je to největší úspěch mého týmu a snad jich v budoucnu bude více :) Ještě bych rád získal medaili z ME ale do té doby bude tohle vítěství na prvním místě :)

Jak hodnotíš turnaj a co bys nejradši změnil?
Turnaj a jeho průběh můžu zhodnotit jedním slovem a to fantazie. zpracování výborné a tvorba článků také.

Všiml jsem si, že jsi přihlášen do druhého ročníku. jaké jsou tvé plány na umístění a s jakým očekáváním do turnaje půjdeš?
Do dalšího ročníku jsem se přihlásil, ale už nejsou mé ambice takové jako teď a to z důvodu že většina hráčů co jim končí smlouva už nebude pokračovat a budu se spíš soustředit na 2 ligu. Jak to bude s turnajem se uvidí v průběhu a podle kvality soupeřů.

Jak dlouho už figuruješ na brejku a jak jsi se k němu dostal?
Na brejku jsem působil od roku 2007 asi 5 let ale kvůli času jsme musel skončil na nějakou dobu a až teď jsem se vrátil a rád bych navázal na éru minulou, kdy jsem byl celkem úspěšný.

A nakonec Tě poprosím, zda nám povíš něco o sobě.
Jmenuji Matěj, je mi 25 let a bydlím v Praze. Miluji kolektivní sporty zejména fotbal a hokej. Mým oblíbeným týmem je překvapivě anglický FC Everton už asi 15 let a snad se jednou dožiji nějaké trofeje :)

Chtěl bych na závěr poděkovat všem soupeřům ale taky zakladateli turnaje a říct ať máte spoustu úspěchů hlavně v osobním životě.
Mějte se a užívejte si život dokud můžete :)

1 komentář:

  1. Pěkný rozhovor ;) Je dobře, že jsi mi nevěřil a do odvety jsi šel naplno ;) moje sportovní srdíčko by mi nedovolilo to vypustit a jel jsem na 100% ;)

    OdpovědětVymazat