středa 30. července 2014

Semifinále 2: Vítězové prvních zápasů postupují

A je rozhodnuto. Odvetné zápasy semifinále jsou za námi a před námi už je jen jediný zápas, ve kterém se rozhodne o historicky prvním držiteli poháru. Ve finále se utkají  FC Everton a FC Porto, které zvládli odvety a navzdory předpokladům vyřadili dosavadní favority turnaje.
La Puerta Roi de singes - FC Everton 3:2
Tým La Puerta se pokusil zvrátit nepříznivý výsledek z prvního zápasu. Ač domácí odvetu začal velmi nadějně a ve čtvrté minutě vedl už 2:0, snižující gól ho srazil na kolena. budoucí finalista ve druhém poločase ještě vyrovnal a série byla prakticky rozhodnuta. Gól domácích těsně před koncem tak ani žádnou radost nepřinesl, jelikož takto těsná výhra postup Evertonu nemohla ohrozit. Budiž Puertě slabou útěchou, že dokázali finalistu porazit (před ní se to povedlo pouze SC L.V. de Ostravar).
FC Porto - FC Bayern 1982 3:0
Druhá série slibovala podle prvního výsledku dramatičtější podívanou. Bayern však neměl střelecký den a z 15-ti střel ohrozil domácího brankáře pouze dvěmi a s nimi si Hélder bez problému poradil.  Naopak střelecký den měl Rémy Bouchet, který hattrickem poslal domácí do finále.