středa 23. července 2014

Report: FC Bayern 1982 - Botan Union FC

Drama jednoho zápasů z posledního kola nás inspirovalo k vytvoření nové rubriky s názvem "památné zápasy", kde budeme přidávat zajímavé reporty vybraných zápasů odehraných v rámci turnaje. Důvodem je, že reporty z brejku časem zmizí a jsou zápasy, které stojí za to si uchovat.
Prvním přírůstkem v nové rubrice je zápas FC Bayern 1982 (GER) - Botan Union FC (ITA) ze dne 22.7.2014.

O zápase:

První ročník hrálo 32 týmů v 8 skupinách a 16 nejlepších týmů postoupilo do vyřazovací části, která se hrála dopředu rozlosovaným "pavoukem" systémem dvou zápasů doma/venku. Čtvrtfinále svedlo do přímého souboje dva dosud nejúspěšnější a neporažené týmy turnaje. Díky dosavadní suverenitě soupeřů se objevovaly i názory o předčasném finále. První zápas na stadionu Botan Union vyhrál Bayern těsně 2:1 a přivezl si tak náskok na svůj domácí stadion.
Botan začal odvetu velmi nadějně a již od 3.min.vedl. Stadion s 34501 diváky se rozradostnil ve 12.min, když domácí srovnali. ještě v prvním poločase se však Botan dosatl do vedení a šance na postup byly srovnané. Drama pokračovalo i v druhém poločase - avšak bez branek. Gól nebyl k vidění ani v prodloužení a tak o postupu do semifinále musely rozhodnout penalty. Štěstí se nakonec přiklonila na stranu domácího Bayernu, který díky výhře 4:2 v penaltovém rostřelu postoupil do semifinále turnaje.

Report:

Průběh zápasu
3' [0-1]Adamo Sarli
12' [1-1]Ronny Broichhaus
28' [1-1]Aleandro Caccia
30' [1-2]Aleandro Caccia
74' [1-2]Reimund Bautz
85' [1-2]Reimund Bautz
120' [1-2]Patrick Fein
120' [1-2]Adamo Sarli
120' [1-2]Ronny Broichhaus
121' [1-2]Luc Noel
121' [1-2]Dietrich Jensen
121' [1-2]Derek O´Grady
122' [1-2]Radoslaw Iwaniuk
122' [1-2]Enrico Angius
122' [1-2]Rene Afriyie
123' [1-2]Alex Rossini