čtvrtek 31. července 2014

Představujeme finalisty

Na začátku bylo 32 týmů snažících se vybojovat pohár. 30 týmů je již mimo hru a zbývají již pouze dva poslední. Historicky první finále PKweb.eu Cupu bude konfrontací Nizozemské a portugalské 3.ligy. Jelikož se celým turnajem nesla vyrovnanost týmů, lze předpokládat i vyrovnané finále. Pokud si oba týmy prohládnete blíže, bude až překvapeni jejich podobností. Liga, založení, koeficient i dosavadní výsledky v turnaji - nic z toho nedokáže ukázat na favorita.

FC Everton (HOL)

FC Everton zvládl první 4 zápasy vyhrát s čistým kontem a již v této části měl jako jeden z mála jistý postup do vyřazovacích bojů. Tato jistota se projevila na zbývajících zápasech, přesto Everton vyhrál skupinu A s náskokem dvou bodů. Vyřazovací část začal Everton domácí remízou s FC Northwest a před odvedou byl tedy v horší pozici. Druhý zápas však zvládl na výbornou a výhrou 5:1 si zajistil postup.V druhém kole se opět doma trápil, ale nakonec vydřel výhru 1:0 s Indestr. Rebels FDK. Odveta na venkovním hřišti znamenala opět 5 gólů v soupeřově brance a postup do semifinále. Semifinále nakonec rozhodl výjimečně domácí duel, ve kterém Everton porazil tým La Puerta Roi 4:0. Ač odvetu Everton o gól prohrál, postup do finále to nepřekazilo.

FC Porto (POR)

FC Porto to mělo oproti Evertonu opačné. Po dramatu v základní skupině následovala suveréní jízda vyřazovacími boji. Ač bylo Porto v nejjednodušší skupině (po odhlášení FC Arab Dragons byli pouze tři týmy na dvě postupová místa), přesto si užilo drama do posledního zápasu. Až v posledním kole si díky výhře 2:0 nad D.a.f.f.s FC B zajistilo Porto postup. V prvním kole pak narazili na pořadatelský tým FC Sumci, který je tak dosud jediným přemožitelem Porta ve vyřazovací části. Porto postoupilo z prvního kola jen díky lepšímu skóre a bylo to považováno za překvapení osmifinále. Překvapení se vystupňovalo hned prvním čtvrtfinálovým zápasem, když Porto doslova rozřílelo Ellway London 7:0. Po výhře i v odvetě bylo jasné, že je třeba s Portem vážně počítat. V semifinále narazilo na dosud suverénní FC Bayern 1982 a výhrou 3:2 si z hřiště soupeře odvezlo velkou naději. V domácí odvetě nenechalo Porto téměř ohrozit svého brankáře a výhrou 3:0 zpečetilo svou účast ve finále.

Porovnávací tabulka

Porovnejte si oba finalisty. Dokázali byste vybrat favorita pro prvního držitele poháru?
FC EvertonFC Porto
obecné informace
založení20.4.20143.5.2014
liga, národnost3.liga A, Holandsko3.liga A, Portugalsko
pořadí v lize1.1.
koeficient
(k 30.7.2014)
97,052105,742
základní skupina turnaje
pořadí1. (sk. A)2. (sk. E)
bilance zápasů výher/remíz/proher4 / 1 / 14 / 1 / 1
skóre14 : 312 : 4
vyřazovací část turnaje
bilance zápasů výher/remíz/proher4 / 1 / 15 / 0 / 1
skóre19 : 821 : 7

2 komentáře:

  1. Moc hezky udělané musím říct. Těším se na další ročník a doufam že budu obhajovat ale samozrejmě teď už to je 50/50. Akorat bych pro příští ročník zavedl tabulku střelcu.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. tabulka střelců mě také napadla. Bohužel nevím, jak to udělat co nejjednodušeni. Procházet všechny zápasy (111 zápasů) a ručně přepisovat statistiky všech hráčů (cca 500-600 hráčů) mi přijde moc časově náročná. Takže pochybuji, že se do toho pustím. ale pokud se toho chtěl někdo ujmout, pochopitelně mu nebudu bránit..

      Vymazat