středa 23. července 2014

Čtvrtfinále 2: Zbývají čtyři nejlepší


Včerejší odvety čtvrtfinálových zápasů definitivně rozhodly se kterými týmy se v turnaji rozloučíme a se kterými lze počítat do historicky prvního finále turnaje.
Indestr. Rebels FDK - FC Everton 2:5
Everton měl po těsné výhře náskok již z prvního zápasu a rebelové se v domácím prostředí snažily Everton srazit na kolena. Everton však ukázal svou sílu a na trávníku FDK nastřílel úctyhodných 5 gólů, čímž si zajistil postup do semifinálových bojů.
La Puerta Roi - 1.FC Ajax 2:0
Jeden z dosavadních favoritů opět potvrdil své předpoklady a zdolal Ajax i v odvetě bez inkasovaného gólu. K postupu do finále má už pouze jedinou překážku v podobě nizozemského FC Everton.
FC Bayern 1982 - Botan Union FC 2:2 (po penaltách)
Ostře sledovaná série dvou suverénů turnaje potvrdila jejich vzájemnou vyrovnanost. Odvetný zápas skončil stejným výsledkem jako první kolo (2:1 pro hosty) a zápas se musel prodlužovat. O postupujícím nakonec musely rozhodnout až penalty, které 4:2 vyhrál Bayern.
Ellway London - FC Porto 2:3
FC Porto mělo po prvním zápasu téměř zajištěný postup, přesto odvetu zcela nevypustilo a postup potvrdilo svou výhrou i na hřišti Londýna. Ač Porto v základní skupině nestačilo na 1.FC Ajax, díky skvělému tažení vyřazovacími boji, jsou nadále v turnaji a mají stále šanci získat pohár.
Závěrem bychom opět chtěli poděkovat všem končícím týmům za účast a krásné zápasy, které učinily z prvního ročníku vyrovnanou podívanou.

6 komentářů:

 1. Tak tenhle postup, to bylo o prsa korejské ženy, fakt jsem to ani nečekal, když sem viděl záznam prvního poločasu, tak jsem si říkal že je se mnou konec, pak ještě přišla červená karta a už jsem ani nedoufal v postup, trochu toho štěstíčka bylo, los mi asi taky trochu pomohl :-), doufám že štěstíčko bude pokračovat :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To byl neskutečný dvojzápas ;) Gratuluji k postupu. Jen jsem přemýšlel, podle čeho se vlastně vybírají hráči na penaltový rozstřel? Proč tam šli vždy i obránci?

   Vymazat
  2. Aha, oni byly penalty :o) Díky za upozornění. Původně jsem opsal pouze výsledek z posledních zápasů a kartě týmu a teď koukám, že to bylo trochu jinak - opravil jsem tedy i výše uvedený text.
   Tak to bylo pořádné drama (a já bych ho ani nezaznamenal)

   Vymazat
  3. Drama to je slabé slovo, a už někde jsem četl že to bylo předčasné finále, rozhodně takovýto vyrovnaný boj bylo finále, pro nás určitě :-), a abych pravdu řekl kdyby tam byl Botan Union vůbec bych se nedivil, fakt super dvojzápas na krev, penalty, štěstí, bylo tam prostě všechno. Díky Mr. Bee za super dvojzápas, byla to čest se s tebou utkat takto na krev kdy ani jeden nevěděl kdo postoupí:-) Smekám před tvojí taktikou na druhej zápas.

   Vymazat
  4. Rozhodly maličkosti, ale i ty se počítají. Nezbývá mi nic jiného než poblahopřát Bayernu k postupu. Snad už to celé vyhraješ, abych mohl aspoň tvrdit, že jsem vypadl s mistrem :D Těším se na další ročník a třeba dojde na odvetu!
   Btw. nasazení týmů podle koeficientu pro příští rok bude?

   Vymazat
  5. Botan Union Fc: Podle koeficientu bude rozřazení do košů, ze kterých se bude losovat. O novém systému jsem psal a je čitelný zde. http://cup.pkweb.eu/2014/07/2rocnik-vysledky.html

   Vymazat