neděle 29. června 2014

Jak plánujeme druhý ročník


Vzhledem k tomu, že dosud nebyla žádné komplikace s odehráváním zápasů, plánujeme pokračování turnaje druhým ročníkem. Ten by se měl odehrát hned v následující sezóně (36.sez.) se stejným počtem účastníků (32 týmů) a i s podobným systémem. Malé změny však připravujeme. Žádná z uvedených změn není dosud jistá - jedná spíše o návrhy, ke kterým se můžete vyjádřit.

Startovné

První změnou bude startovné. Týmy, které budou chtít hrát druhý ročník turnaje, budou muset zaplatit startovné. Veškerý vybraný obnos pak bude rozdělen mezi 8 nejúspěšnějších týmů (tedy každý čtvrtý tým nebude prodělečný). Výši startovného uvažujeme mezi 200.000,- až 300.000,- (spíše k nižší hranici a mírné zvedání částky by bylo v budoucnu). Při této ceně by bylo vybráno 6,4 mil a rozděleny by byly asi následovně: 1.místo: 3.000.000,- 2. místo: 1.400.000,- 3-4.místo: 500.000,- a 5-8.místo: 250.000,-

Hrací dny, play off

Aby týmy mohli hrát i v dalších turnajích, plánujeme změnu hracích dní. Většina turnajů probíhá v sobotu a v neděli, jiné pak v úterý. Tomuto trendu se chceme přizpůsobyt. S přihlédnutím na náš systém hraní, předpokládáme jako hrací den úterý. Odehrálo by se tak v jednom ligovém týdnu pouze jedno kolo turnaje - to znamená celkem 6 kol bude věnováno základním skupinám (2x kažký s každým) a na vyřazovací část tak zbývají 4 hrací dny. Z toho vyplývá další změna a to, že všechny vyřazovací zápasy budou hrány jediným utkáním.
Otázkou je, zda bude "pavouk" stejný jako dosud a bude se hrát na neutrálních hřištích nebo se přiblížíme více realitě a bude se hrát vždy na hřišti lepšího z týmu. Prozatím se přikláníme k druhé variantě. Aby bylo jasné, který tým je lepší, předpokládáme vyhodnocení celkové tabulky všech postupujících týmů ze skupin s tím, že 1-8 místo by bylo pro vítěze jednotlivých skupin seřazené dle dosažených bodů a skóre a 9-16. místa by byla pro týmy z druhých míst jednotlivých skupin taktéž seřazených dle předchozích výsledků. Po seřazení týmů do celkové tabulky by následovalo play off stylem jako z hokejových lig - tedy nejlepší tým s nejhorším (na hřišti lepšího), druhý nejlepší s druhým nejhorším a tak dále (obdobně i v dalších kolech). Na neutrálním hřišti by se tak odehrálo opět pouze finále. Vliv jedné tabulky by tak měl dopad i na všechny zápasy základních skupin, kdy by byl důležitý každý bod i každý gól pro celkové umístění a tedy možnost domácího prostředí pro co nejvíce vyřazovacích zápasů.

Losování

Pokud bude zaveden systém s celkovou tabulkou pro systém dvojic pro play off, bude dán větší důraz pro rozřazení do skupin. Nejspíše zavedeme systém losování "z košů", kam by byly týmy rozřazeny dle koeficientu vztaženému k jednomu dni. 

Shrnuto, podtrženo

Abychom to shrnuli: druhý ročník nejspíše bude a startovné bude zpoplatněno částkou odpovídající úrovni týmů (tedy žádná vražedná částka). Hrát jej bude opět 32 týmů rozdělených po 4 do 8 skupin, kde se utkají všichni dvakrát systémem doma-venku. Play off bude nejspspíše hrané jedním zápasem na hřišti lépe umístěného týmu. Vyjímkou bude pouze finále, které bude odehráno na neutrální půdě. Pro další informace a otevření přihlášek, sledujte náš web. Své názory můžete psát v komentářích.

Žádné komentáře:

Okomentovat